instagram twitter facebook youtube

KYK NÖBETÇİ YURTLAR-2021

Nöbetçi Yurt
WhatsApp

Özellikle yaz dönemlerinde "KYK Nöbetçi Yurtları" en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Pandemi dönemi ile bilinirliği artan Nöbetçi KYK Yurtları aslında her yaz döneminde tüm illerde açık kalan KYK yurtlarını temsil etmektedir. Nöbetçi KYK Yurtları ile ilgili merak edilenlere Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü'nün açıklamalarından yararlanarak yenıt verelim:

Nöbetçi KYK yurtlarında kimler kalabilir?
Sınav, staj vb. sebeplerle barınma ihtiyacı olan öğrenciler nöbetçi KYK yurtlarında kalabilir.

KYK nöbetçi yurtlarında yemek ücretli mi?
Konu ile ilgili olarak nöbetçi yurtlar farklı seçenekler sunabilmektedir. Bu sebeple kalmak istediğiniz yurt müdürlüğü ile görüşmeniz gerekmektedir. Tüm illerde yer alan KYK yurt müdürlüklerinin iletişim numaralarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

KYK nöbetçi yurt başvurusu nasıl yapılır?
Kalmak istediğiniz ilin Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü'ne durumunuzla ilgili sınav veya staj belgesini ibraz ederek nöbetçi KYK yurtlarından yararlanabilirsiniz.

Nöbetçi KYK yurtlarında kalma şartları nelerdir?
Barınma gerekçenizle ilgili sınav veya staj belgesi sunmanız başlıca şarttır. İLGİLİ BELGELERİN İBRAZI HALİNDE KREDİ VE YURTLAR KURUMU YURTLARINA normal dönemlerde KAYITLI OLMAYAN ÖĞRENCİLER DE YARARLANABİLMEKTEDİR.

Yaz dönemi nöbetçi KYK yurtları listesi-2021
Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü'nün kendi sitesinde yayınlamış olduğu nöbetçi yurtlar listesine şu an itibariyle erişim sağlanamıyor. Bu sebeple 444 0 472 nolu iletişim numarasından kalmak istediğiniz ildeki yurtlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul'daki nöbetçi KYK yurtları hangileridir?
Erkek-Fatih Sultan Mehmet Yurdu
Kız-Vezneciler Yurdu
Kız-Atatürk Öğrenci Yurdu
Kız-Vali Muaammer Güler Yurdu

İstanbul ve diğer illerde yer alan yurtlara ait tüm güncel bilgiler için 444 0472 nolu numarayı arayarak bilgi alabilirsiniz. Yurtlar her dönem ihtiyaca bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Sadece nöbetçi yurtta barınma imkânınız bulunmaktadır. Yurt tercihinde bulunamazsınız.

Yurtlar ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Nöbetçi yurtlar ile ilgili eleştirilerinizi ve gözlemlerinizi sitemiz üzerinde yer alan her yurdun kendi sayfasındaki yorum bölümüne yazıp, puanlama yapabilirsiniz. Sağlıklı günler.

öğretmen filmleri ÖĞRETMEN FİLMLERİ Önceki KYK başvuru KYK YURTLARI Sonraki


bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi