instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > KAHRAMANMARAŞ YURT > ONİKİŞUBAT YURT > ONİKİŞUBAT KIZ YURT

KYK SÜTÇÜ İMAM ÖĞRENCİ YURDU

Bu sayfa 12243 kez görüntülendi.

TÜM YORUMLAR YORUM YAP

Sütçü İmam Öğrenci Yurdu, Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesinde yer almaktadır. Yurt, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet vermekte olan bir devlet yurdudur. Kız öğrencilere yönelik olarak hizmet veren yurt ismini şehirde tarihi öneme sahip Sütçü İmam 'dan almaktadır.

Yurtta 5 blok yer almakta ve bloklar apart şeklinde dairelerden oluşmaktadır. Katlarda 4 daire yer alırken her dairede ise 4 oda 2 banyo ve 2 wc bulunmaktadır. Odalar ise 3 kişilik ve 4 kişilik olarak tasarlanmıştır. 2422 kişilik kapasiteye sahip olan Sütçü İmam KYK Yurdu'nda öğrenciler özellikle yemekhane ve asansör gibi olanaklardan faydalanırken yoğunluğa bağlı problem yaşayabilmektedir.

SÜTÇÜ İMAM KYK YURDU ÜCRET ve ÖZELLİKLERİ

Sütçü İmam KYK Yurdu, diğer kyk yurtları ile ortak özelliklere de sahip bulunmaktadır. Yurtta belli bir limite kadar ücretsiz internet, çamaşırhane, etüt salonları, mescid, spor sahası, beslenme yardımları gibi olanaklar bulunmaktadır. KYK yurt fiyatları hakkında yer alan yazımızdan KYK yurtlarının genel özellik ve fiyatları hakkında bilgi edinebilirsinz.

Yurttan hareketle rahatlıkla üniversitelere ulaşılabilmektedir. Sütçü İmam Üniversitesi ve İstiklal Üniversitesi 'nin bulunduğu şehirde, Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi yurda yürüme mesafesi bir konumda yer almaktadır. Harita sekmesi üzerinden yurdun tam konumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Şehir içinde kullanabileceğiniz toplu taşıma araçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sütçü İmam Öğrenci Yurdu hakkındaki yorum ve gözlemlerinizi kurumu puanlayarak paylaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden Kahramanmaraş KYK Yurtları hakkında detaylı bilgi edebilirsiniz.

Adres: MAARİF MAH. 92007 SOK. CADDE MARAŞ SİT. NO: 34 / 1 ONİKİŞUBAT / KAHRAMANMARAŞ
Telefon: 0(344) 502 5070
GSM: 0(344) 502 5859
Web: https://kygm.gsb.gov.tr
Yemek
4,3
Temizlik
8,7
Güvenlik
5
Konum
8,3


TÜM YORUMLAR (3)

Avatar Sümeyye
Yemek: 4 Temizlik: 10 Güvenlik: 6 Konum: 10

Avatar Ebru
Yemek: 1 Temizlik: 8 Güvenlik: 1 Konum: 6

Avatar demet
Yemek: 8 Temizlik: 8 Güvenlik: 8 Konum: 9
yemekhane kalabalıklığı ve asansör sırası dışında pek bir sorunu olmayan gayet güzel bir kyk yurdu.

HATA BİLDİR

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi