instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > BALIKESİR YURT

BALIKESİR KYK, Özel Yurt ve Apartlar

36 sonuç bulundu.

En çok yorumlanan Puana göre

ATAMAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU
Video
ATAMAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Kız
KARESİ
BALIKESİR
ARAT KIZ ÖĞRENCİ APARTLARI
ARAT KIZ ÖĞRENCİ APARTLARI
YURT
Kız
ALTIEYLÜL
BALIKESİR
ARİF ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
ARİF ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Erkek
BANDIRMA
BALIKESİR
BALIKESİR ÖNCE KIZ APARTLARI
BALIKESİR ÖNCE KIZ APARTLARI
YURT
Kız
ALTIEYLÜL
BALIKESİR
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ VAKFI ERKEK YURDU
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ VAKFI ERKEK YURDU
YURT
Erkek
ALTIEYLÜL
BALIKESİR
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ VAKFI KIZ YURDU
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ VAKFI KIZ YURDU
YURT
Kız
ALTIEYLÜL
BALIKESİR
BANDIRMA LİMAN APART
BANDIRMA LİMAN APART
YURT
Erkek
BANDIRMA
BALIKESİR
BANSES KIZ ÖĞRENCİ YURDU
BANSES KIZ ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Kız
BANDIRMA
BALIKESİR
BAYRAM KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI
BAYRAM KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI
YURT
Kız
ALTIEYLÜL
BALIKESİR
DEMİRASLAN YÜKSEKÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
DEMİRASLAN YÜKSEKÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Kız
ALTIEYLÜL
BALIKESİR
DENİZKIZI KIZ ÖĞRENCİ YURDU
1 yorum
DENİZKIZI KIZ ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Kız
ALTIEYLÜL
BALIKESİR
GAMZE KIZ ÖĞRENCİ APARTLARI
Video
GAMZE KIZ ÖĞRENCİ APARTLARI
YURT
Kız
ALTIEYLÜL
BALIKESİR
İMANOĞLU KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI
İMANOĞLU KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI
YURT
Kız
ALTIEYLÜL
BALIKESİR
KIZILAY KIZ ÖĞRENCİ YURDU
KIZILAY KIZ ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Kız
BANDIRMA
BALIKESİR
KUMRU ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
KUMRU ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Erkek
ALTIEYLÜL
BALIKESİR
KYK AYHAN SONGAR ÖĞRENCİ YURDU KYK YURDU
KYK AYHAN SONGAR ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Erkek
BANDIRMA
BALIKESİR
KYK AYVALIK ÖĞRENCİ YURDU KYK YURDU
KYK AYVALIK ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Erkek Kız
AYVALIK
BALIKESİR
KYK BALIKESİR YURDU KYK YURDU
4 yorum
KYK BALIKESİR YURDU
YURT
Kız
KARESİ
BALIKESİR
KYK BANDIRMA ÖĞRENCİ YURDU KYK YURDU
KYK BANDIRMA ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Kız
BANDIRMA
BALIKESİR
KYK BİGADİÇ ÖĞRENCİ YURDU KYK YURDU
KYK BİGADİÇ ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Kız
BİGADİÇ
BALIKESİR

Balıkesir Öğrenci Yaşamı

Balıkesir şehri, il merkezinde bulunan Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma ilçesinde bulunan Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi'nin yanı sıra diğer ilçelerde bulunan meslek okulları ile küçük bir öğrenci şehri durumundadır. Balıkesir şehrini öğrenci gözüyle inceleyebilmek adına aşağıdaki alt başlıklara ayırdık:
* Balıkesir'de bulunan üniversiteler
* Balıkesir KYK yurtları
* Balıkesir özel yurtlar, öğrenci apart ve pansiyonları
* Balıkesir yurt fiyatları
* Balıkesir öğrenci evleri kiraları
* Balıkesir öğrenci mahalleleri
* Balıkesir ulaşım olanakları
* Balıkesir öğrenci hayatı
* Balıkesir kültürel özellikler

Balıkesir'de Bulunan Üniversiteler

Balıkesir şehrinde 1992'den bu yana Balıkesir Üniversitesi, 2015'den bu yana ise Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi olmak üzere iki tane üniversite bulunmaktadır. On Yedi Eylül Üniversitesi daha öncesinde Balıkesir Üniversitesi'ne bağlı iken Balıkesir Üniversitesi ise Bursa Uludağ Üniversitesi'ne bağlı olarak yer almaktaydı. Şehirdeki üniversitelerin en köklü olan fakültesi ise 1930'lu yıllardan beri öğrenci yetiştirmekte olan Necatibey Eğitim Fakültesi'dir. Kampüsün aksine şehir merkezinde yer alan Necatibey Eğitim Fakültesi, ilk Milli Eğitim bakanlarımızdan olan Mustafa Necati Bey'in anısına bu isimle adlandırılmıştır.

Öte yandan şehirdeki birçok ilçede de meslek yüksek okulları yer almaktadır. Manyas, Gönen, Erdek, Edremit'te yer alan meslek yüksek okulları bunlardan bazılarıdır.

Balıkesir KYK Yurtları

Balıkesir merkez ve ilçelerinde birçok KYK yurdu bulunmaktadır. İl merkezinde Balıkesir Üniversitesi öğrencilerinin faydalandığı bir kız KYK yurdu ve kampüs içerisinde de erkek KYK yurdu bulunmaktadır. Kampüs şehir merkezinde değildir. Merkeze ortalama 20 - 25 dakika araç mesafesinde bulunmaktadır. Diğer kız yurdu ise kampüsün aksine şehrin diğer ucunda yer almaktadır. Otogara yakın olan Balıkesir KYK yurdu kız yurdu olarak hizmet vermekte olup, şehir merkezine ortalama 20 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Bandırma ilçesinde de kız ve erkek KYK yurtları bulunmaktadır. Yine Manyas, Edremit, Gönen Burhaniye gibi ilçelerde de Balıkesir KYK yurtları bulunmaktadır.

Balıkesir Özel Yurtlar, Öğrenci Apart ve Pansiyonları

Balıkesir ağırlıklı olarak öğrenciye hitap eden bir şehirdir. Bu anlamda KYK yurtlarının yanı sıra oldukça fazla özel öğrenci yurdu, apart ve pansiyona ev sahipliği yapmaktadır.

Balıkesir Üniversitesi kampüsü şehir merkezinin dışında ve şehirleşme bakımından oldukça fakir bir bölgede bulunduğu için kampüs çevresinde özel öğrenci yurdu bulmak zor olmaktadır. Özel yurt ve öğrenci apartları yoğunlukla şehir merkezindedir.

Şehir merkezinin oldukça küçük olması sebebiyle merkezde yer alan herhangi bir özel yurt ya da apartta konaklama seçeneğini düşünür iseniz Necatibey Eğitim Fakültesi sizlere yürüme mesafesinde olacaktır. Kampüste öğrenim görenler şehir merkezinden toplu taşıma araçları ya da yurt servisleri var ise servislerle kampüse geçebilmektedir.

Birçok özel yurt, apart ve pansiyonun olması sebebiyle özellikle Balıkesir Üniversitesi öğrencileri yurt ya da apartları karşılaştırma olanağına sahip olabilmektedir. Bazı yurtlar öğrencilerine sadece konaklama imkânı tanırken bazıları ise bir otel konseptinde özellikler sunabilmektedir. Birçok yurtta spor salonu, mutfak gibi imkanlar bulunmaktadır.

En çok özel yurt ve apart seçeneği Balıkesir şehir merkezinde yer alan Karesi ve Altıeylül ilçelerinde yer almaktadır. Balıkesir Üniversitesi öğrencilerinin özel yurt, öğrenci apartı ve pansiyon aramalarını özellikle bu ilçelerde yapmasını tavsiye ederiz.

Bandırma ilçesi de özel yurt ve apart bakımından zengin durumdadır. Diğer ilçelerde de apart ve yurtlar çok fazla olmasa da bulunmaktadır.

Balıkesir Yurt Fiyatları

Balıkesir'de yer alan KYK yurtlarının fiyatları her sene ilgili bakanlığın belirlediği fiyatlar ile öğrencilere sunulmaktadır. Öte yandan KYK yurtları da tek tip olmayıp özelliklerine göre de farklı fiyatlar olabilmektedir. Genel olarak KYK yurtlarının fiyatları özel yurtlara göre bir miktar daha uygun olabilmektedir.

Balıkesir özel yurt ve öğrenci apartlarının fiyatlarını asıl belirleyen nokta yurt ve apartların sizlere sunduğu olanaklar olmaktadır. Şehir merkezi oldukça küçük olduğu için ulaşım açısından da birbirleri arasında çok büyük farklılık bulunmamaktadır. Bu sebeple özellikle özel yurtların sizlere sunduğu olanaklar, yurt ve apart fiyatına dahil olan kısımların neler olduğuna dikkat edilmelidir. Diğer yandan da KYK yurtlarında tek kişilik ya da iki kişilik oda bulmak pek mümkün olmadığı için bu durum özel yurt ve apartları farklı kılan özelliklerdendir.

Balıkesir Öğrenci Evleri Kiraları

Necatibey Eğitim Fakültesi civarında ev kiraları fazla olabilmektedir. Özelikle Bahçelievler mahallesi öğrenciler için daha pahalı konumdadır. Nef arkasında yer alan Sütlüce mahallesinde daha uygun fiyatlara evler bulunabilmektedir.

Balıkesir Öğrenci Mahalleleri

Balıkesir şehir merkezinde konaklayacak olup yurt ve apart tercihi olmayacak olan öğrenciler için öğrencilerin yoğunlukla yaşadığı bazı ilçe ve mahalleler bulunmakta. Karesi ve Altıeylül ilçeleri şehir merkezindeki öğrencilerin ilçe tercihidir. Dinkçiler, Kasaplar, Karesi, Bahçelievler, Sütlüce mahalleleri öğrencilerin tercihi olan mahalleler olarak bulunmaktadır.

Balıkesir Ulaşım Olanakları

Şehir merkezi içerisinde fazlaca toplu taşıma araçlarına ihtiyaç duyulmamaktadır. Birçok nokta yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Şehir merkezinde konaklayıp kampüse gidecek olan öğrenciler ise toplu taşıma araçlarını kullanmak durumdadır. Şehir merkezinden kullanılacak olan araçlarla kampüse 20 - 25 dakika civarında ulaşabilmektesiniz.

Balıkesir otogara yakın olan Balıkesir KYK yurdunda konaklayan öğrenciler ise şehir merkezine toplu taşıma araçları ile ulaşabilmektedir. Balıkesir KYK yurdu şehir merkezinden uzak bir noktadadır fakat toplu taşıma araçları bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Balıkesir şehir merkezinde tren istasyonu bulunmakta ve şehirlerarası yolculuklarda ekonomik fiyatlarından dolayı öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Tren ile İzmir ve Ankara gibi konumlara ulaşılabilmektedir.

Balıkesir otogar şehir merkezinden 20 - 25 dakika uzaklıkta olup buradan birçok şehre rahat ulaşım sağlanmaktadır. Özellikle İzmir ortalama 3 saatlik uzaklığıyla öğrencilerin hafta sonu için kolay gidebildiği konumlardan birisidir.

Balıkesir Öğrenci Hayatı

Balıkesir özel öğrenci yurtları ve apartlarının şehir merkezinde yer alması ve birbirine oldukça yakın olması sebebiyle öğrencilerin okul dışındaki hayatları da genellikle birbirleri ile temas halinde geçmektedir.

Şehir merkezinde sinema sayısı oldukça azdır. Sosyal aktivite olanağı kısıtlı olup, canlı müzik mekanları ve kafeler dışında pek olanak bulunmamaktadır. Öğrenciler için en cazip nokta NEF (Necatibey Eğitim Fakültesi) bahçesidir. İki kişiyle başladığınız sohbetininiz bir anda dersten çıkan öğrencilerle katlanacaktır.

Dışarıda sosyal hayata dair çok seçenek olmasa da üniversite kulüpleri aktif durumdadır. Burada sosyalleşebilir, farklı aktivitelere katılabilirsiniz.

Öğrencilerin hafta sonları tercih ettiği başlıca ya da tek piknik yeri Değirmenboğazı mesire alanı sayılabilir. Şehir merkezine yaklaşık 25 dakika civarındadır ve kalabalık gidilecekse bir servis ile anlaşılabilir. Küçük grup halinde gitmek isteyenler için toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Balıkesir içinde böyle bir yerin bulunması sizleri şaşırtabilir.

Balıkesir il sınırlarının Ege ve Marmara'ya kıyısı olmasına rağmen şehir merkezinden herhangi bir sahil kısmına gitmek ortalama iki saatinizi almaktadır. Ayvalık, Burhaniye, Erdek gibi doğa harikası yerler maalesef şehir merkezinde olanlar için biraz uzak durumdadır. Ancak uzak olsa da bir hafta sonu kaçamağı ile bu ilçelere rahatlıkla ulaşım sağlanabilir. Ayrıca özellikle bahar dönemlerinde de bu ilçelere üniversite kulüpleri günübirlik turlar düzenleyebilmektedir.

Balıkesir Kültürel Özellikler

Balıkesir, yakın şehirlerden gelenlere farklı bir kültürel özellik sunmayacaktır. Fakat çok zengin bir mutfağı olmasa da yöreye özgü lezzetler de bulunmaktadır. Höşmerim tatlısı, Susurluk ayranı (YASA da) ve Ayvalık tostu şehrin bilinenlerindendir.

Hızlı erişim olarak aşağıda yer alan bağlantılardan faydalanabilirsiniz.
Balıkesir yurtlar
Balıkesir öğrenci apartları
Balıkesir pansiyonları

Diğer şehirlerde yer alan konaklama imkanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi