instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > ŞIRNAK YURT

ŞIRNAK KYK, Özel Yurt ve Apartlar

2 sonuç bulundu.

En çok yorumlanan Puana göre

KYK CEZERİ ÖĞRENCİ YURDU KYK YURDU
KYK CEZERİ ÖĞRENCİ YURDU
YURT
Erkek
MERKEZ
ŞIRNAK
KYK ŞIRNAK YURDU KYK YURDU
KYK ŞIRNAK YURDU
YURT
Kız
MERKEZ
ŞIRNAK

Şırnak Öğrenci Yurtları

Şırnak öğrenci yurtları arayışları Şırnak Üniversitesi öğrencilerinin etkisiyle gün geçtikçe artış göstermekte. Şırnak öğrenci yurtları, Şırnak kyk yurtlar ve Şırnak özel yurtlar olarak ikiye ayrılmakta. Şırnak'da 2 tane KYK yurdu bulunmakta. Şırnak KYK yurtları her zaman için öğrencilerin beklentilerini karşılayamamakta. Ayrıca Şırnak KYK yurtları, Şırnak özel yurtlar ile karşılaştırılınca bazı olanaklar bakımından zayıf ve yetersiz kalabilmekte. Şırnak Üniversitesi öğrencileri için bir diğer barınma seçeneği de Şırnak özel yurtları. Şırnak özel yurtları, Şırnak kız ve Şırnak erkek yurtları olarak ikiye ayrılıyor. Şırnak kız yurtları ve Şırnak erkek yurtları sağladığı ulaşım ve oda kapasiteleri gibi sebepler nedeniyle Şırnak kyk yurtlarına göre daha fazla tercih edilebilmekte. Şırnak özel yurtları tercihinin bir diğer sebebi de pandemi sebebiyle Şırnak Üniversitesi öğrencilerinin tek kişilik ya da iki kişilik oda arayışı içerisinde olması. Şırnak kyk yurtları oda kapasitesi bakımından Şırnak özel yurtlarına göre daha kalabalık yapılara sahip. Dolayısıyla Şırnak kyk yurtlarında tek kişilik oda bulmak oldukça zor. Şırnak özel yurtlarında ise tek kişilikten başlayarak farklı kapasitelere sahip odalar yer almakta. Şırnak kız yurtları ve Şırnak erkek yurtları arayan öğrencilerin beklentileri her zaman için aynı değil. Şırnak kız yurtları arayışında olan veli ve öğrencilerin temel beklentilerinden birisi güvenlik. Oda koşulları ise Şırnak erkek ve Şırnak kız yurtları için aranılan ortak özellikler arasında. Şırnak özel yurtları genellikle Şırnak il merkezinde yer almakta. Şırnak özel yurt fiyatları ise genellikle Şırnak Üniversitesi'ne ulaşım olanakları, oda kapasiteleri ve sağlanan sabah kahvaltısı ile diğer öğünlere göre değişebilmekte. Şırnak özel yurt fiyatları 2021 yılı için 10.000 TL ile 38.000 TL aralığında ücretlendirilmekte. Şırnak kız yurtları ve Şırnak erkek yurtları fiyatları arasında çok belirgin bir fark bulunmamakta. Şırnak KYK (Devlet) yurtları Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet vermekte. Şırnak özel yurtlarının ise bir kısmı Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet yürütüyor.

Şırnak Öğrenci Apartları

Şırnak Üniversitesi öğrencilerinin özellikle aradığı bir diğer barınma seçeneği de Şırnak öğrenci apartlarıdır. Şırnak ilinde yer alıp öğrencilere yönelik olarak tasarlanan, genellikle bir odadan oluşmakta olup odaya özel tuvalet-banyo gibi imkanlar barındıran apartlar Şırnak öğrenci apartları olarak ifade edilmekte. Fiyat ve sahip olduğu daha esnek kurallar sebebiyle Şırnak öğrenci apartları Şırnak Üniversitesi öğrencileri tarafından öncelikle tercih edilen kurumlardan. Şırnak öğrenci apartları, Şırnak kız öğrenci apartları ve Şırnak erkek öğrenci apartları olarak ikiye ayrılmakta. Bazen aynı bina da da yer alabilen bu kız ve erkek apartlar genellikle benzer koşullara sahip. Fakat genellikle Şırnak kız apartları güvenlik personeli ve güvenlik kameraları bakımından daha fazla tedbire sahip olabilmekte. Şırnak öğrenci apartları genellikle Şırnak il merkezinde yer almakta. Özellikle kalabalık ortamlardan uzak kalmak isteyen öğrenciler Şırnak öğrenci apartlarını tercih etmekte. Şırnak tek kişilik apartlar ise en çok aranan Şırnak öğrenci apartları arasında. Bu sayfa üzerinden tüm Şırnak öğrenci apartları ile iletişime geçebilir, Şırnak tek kişilik apart seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Şırnak öğrenci apart fiyatları 9000 TL ile 30.000 TL aralığında değişmekte. Bu fiyatlar ise oda da yer alan olanaklara göre ve apartın konumuna göre değişebiliyor. Bazı Şırnak öğrenci apartlarında tuvalet ve banyolar daire içersinde ortak kullanımda. Bazılarında ise odaya özel banyo, tuvalet ve mutfak imkanı yer alıyor. Şırnak yurtları ve Şırnak öğrenci apartlarının fiyat ve güncel bilgileri için lütfen kurumlar ile iletişime geçiniz.

Şırnak KYK Yurt Ücretleri 2021-2022

Şırnak KYK ya da Devlet yurtları olarak ifade edilen yurtların ücretleri için tek bir fiyat uygulaması bulunmamakta. Bunun yerine ise yurdun kapasitesi, olanakları gibi özelliklerine göre belirlenen fiyatlar yer almakta. Bu bağlamda yurtların özelliklerine göre Şırnak KYK Yurt Fiyatları şu şekilde;

1.Tip 275 TL
2.Tip 300 TL
3.Tip 325 TL
4.Tip 375 TL
5.Tip 400 TL
6.Tip 450 TL


Güncel bilgiler ve diğer merak edilenler için KYK iletişim numarası olan 444 0 472 nolu numaradan bilgi alabilirsiniz.

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi