instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > SAKARYA YURT > SERDİVAN YURT > SERDİVAN KIZ YURT

KYK RAHİME SULTAN ÖĞRENCİ YURDU

Bu sayfa 6835 kez görüntülendi.

TÜM YORUMLAR YORUM YAP

Rahime Sultan KYK Yurdu, Sakarya şehrinde yer almakta olan bir devlet yurdudur. Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin faydalandığı yurt, kız öğrencilere yönelik olarak hizmet vermektedir. Sakarya Üniversitesi Kampüsüne yürüme mesafesinde olan yurt, yarı özel kyk yurtları arasında sayılmaktadır. Yurttan hareketle üniversite kampüsünde yer alan mühendislik, fen edebiyat, sağlık bilimleri, işletme fakültesi gibi fakültelere rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Yurt konum olarak öğrencilere hitap eden bir bölge olan Serdivan ilçesinde yer almaktadır. Yurttan Sakarya şehir merkezi ya da farklı noktalara hareket edebilmek için toplu ulaşım araçlarına ihtiyaç duyulabilmektedir. Şehir içi ulaşımda yararlanılabilecek olan toplu taşıma araçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yurt, 2-3-4-5-6 kişilik odalara sahiptir. Odalarda banyo ve tuvalet yer almaktadır. Birden fazla sayıda blok sayısına sahip olan yurtta, oda kapasiteleri bloklara göre değişmektedir. Diğer kyk yurtlarına benzer şekilde mescid, konferans salonu, çamaşırhane gibi hizmetler yurtta yer almaktadır. Bunların yanı sıra spor salonu ve yüzme havuzu da (kullanımda olmayabilir) yurtta yer almakta. Ayrıca, yurtta çok sayıda kurs hizmetleri verilmekte ve isteyen öğrenciler bu kurslardan faydalanabilmektedir. KYK yurt özellikleri ile ilgili yazıdan, yurtlarda yer alan ortak diğer özellikleri inceleyebilirsiniz. Sakarya Yurtlar hakkında daha fazla bilgiyi sitemiz üzerinden edinebilirsiniz.

Rahime Sultan Kız Öğrenci Yurdu hakkındaki yorumlarınızı kurumu puanlayarak paylaşabilirsiniz. Yurt hakkında hatalı ya da pandemi koşulları ile değişen bilgi gözlemler iseniz lütfen aşağıda yer alan hata bildir butonu ile bizlere iletiniz.

Adres: KEMALPAŞA MAHALLESİ 6. CADDE NO: 1 RAHİME SULTAN YURT MÜDÜRLÜĞÜ SERDİVAN - SAKARYA
Telefon: 0(264) 211 1555
GSM: 0(264) 211 1556
Fax: 0(264) 211 1557
Web: https://kygm.gsb.gov.tr
Yemek

Temizlik

Güvenlik

Konum


TÜM YORUMLAR (0)

HATA BİLDİR

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi