instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > KONYA YURT > SELÇUKLU YURT > SELÇUKLU ERKEK YURT

KYK TAHİR BÜYÜKKÖRÜKÇÜ ÖĞRENCİ YURDU

Bu sayfa 15327 kez görüntülendi.

TÜM YORUMLAR YORUM YAP

Konya Tahir Büyükkörükçü KYK Yurdu, Selçuk ilçesinde yer almakta olan bir devlet yurdudur. 2019 yılında hizmete başlayan yurt, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Konya Karatay Üniversitesi öğrencilerine yönelik barınma olanağı sağlamaya devam etmektedir.

Tahir Büyükkörükçü KYK Öğrenci Yurdu odaları, yurdun yeni olması sebebiyle oldukça modern durumda bulunuyor. Yurt odaları 4 kişilik olarak tasarlanmış ve bazı olanaklara sahip. Odalar çalışma alanı ve yatakların bulunduğu alan olarak ikiye ayrılmakta. Bir çok yeni yurtta olduğu üzere tuvalet ve banyo oda içlerinde yer almakta. Toplamda 10 kat olan yurdun her katında 60 oda yer alıyor ve katlarda yer alan 5 adet asönsör öğrencilerin hizmetinde bulunuyor.

YURT ÖZELLİKLERİ

Yarı özel yurt olarak nitelenen Tahir Büyükkörükçü KYK Öğrenci Yurdu genel özellikleri şu şekilde;

>Yurdun toplam kapasitesi genel olarak 2000 kişi üzerinde yer almakta,
>Yurt odalarında mini buzdolabı, tuvalet, banyo, çalışma masası, kilitli dolaplar,
>Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği,
>Baza özellikli yataklar,
>Güvenlik ve yangın merdivenleri,
>Çamaşır yıkama ve kurutma olanağı yurtta sağlanmaktadır.
>Yurt yakınlarında banka ve atmler ile birlikte Novaland AVM yer almakta. Novaland AVM yurda yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
>Tahir Büyükkörükçü KYK Yurdu fiyatı Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın belirlediği fiyatlara göre 275-450 TL aralığında yer almaktadır.

YURDA ULAŞIM

Yurt, Konya otogarına oldukça yakın mesafede yer almakta. Konya otogardan 10-15 dakika yürüme aralığında yurda ulaşabilirsiniz. Otogardan geçmekte olan tramvay hattı ile yurttan şehrin bir çok noktasına rahatlıkla ulaşım sağlamanız mümkün.

Selçuk Üniversitesi ve Konya Teknik Üniversitesi için Selçuk yönüne giden tramvay ile hareket etmeniz gerekmektedir. Necmettin Erbakan ile Gıda ve Tarım Üniversitesi için ise otogardan zafer yönüne giden tramvaya geçmeniz gerekmekte.

Öte yandan havaalanı ile otogar arasında çalışan toplu taşıma araçları ile havaalanından yurda ulaşım sağlayabilmektesiniz.

Ulaşım konusunda sizlere yardımcı olabilecek Konya ulaşım rehberini inceleyebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden KYK yurt özellikleri ve Konya KYK Yurtları hakkında daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.

Tahir Büyükkörükçü KYK Yurdu hakkındaki yorumlarınızı kurumu puanlayarak paylaşabilirsiniz. Yurt hakkında hatalı ya da pandemi koşulları ile değişen bilgi gözlemler iseniz lütfen aşağıda yer alan hata bildir butonu ile bizlere iletiniz.

Adres: HOROZLUHAN MH. BÜYÜKŞAHİN CD. NO: 35/B SELÇUKLU-KONYA
Web: https://kygm.gsb.gov.tr
Yemek

Temizlik

Güvenlik

Konum


TÜM YORUMLAR (0)

HATA BİLDİR

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi