instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > KAYSERİ YURT > TALAS YURT > TALAS KIZ YURT

KYK ŞULE YÜKSEL ŞENLER ÖĞRENCİ YURDU

Bu sayfa 6517 kez görüntülendi.

TÜM YORUMLAR YORUM YAP

İsmini Kayseri doğumlu gazeteci yazar Şule Yüksel Şenler'den alan yurt, Kayseri Talas ilçesinde yer almaktadır. Şule Yüksel Şenler Öğrenci Yurdu, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı olup kız öğrencilere yönelik hizmet vermektedir.

Yurt Özellikleri

Şule Yüksel Kız Öğrenci Yurdu modern KYK yurtlarındandır. Şule Yüksel KYK Öğrenci Yurdu'nun bazı özellikleri şu şekildedir;
Banyo ve tuvaletler yurt odalarında yer almakta. (Bazı eski KYK yurtlarında tuvalet ve banyolar katlarda ortak kullanımda yer almaktadır.)
Yurt odaları çoğunlukla üç (3) kişilik,
Yataklar ranzalı sistem yerine bazalı olarak yer almakta,
Oldukça küçük olsa da odalar balkonlara sahip,
Odalarda kişiye özel çalışma masası ve gardrop bulunmakta,
İnternet,
Çamaşırhane,
Etüt salonu,
Mescid,
Kantin-Yemekhane Şule Yüksel Şenler KYK Yurdu'nun özellikleri arasında yer almaktadır.

Yurt Ulaşım

Şule Yüksel Kız Öğrenci Yurdu, öğrencilerin ve öğrenci mekanlarının yoğun olarak bulunduğu Talas ilesinde yer almaktadır. Yurt aynı zamanda tramvay durağının karşısında yer almaktadır. Yurdun bulunduğu bölgede "Yurtlar Bölgesi" tramvay durağı yer almaktadır. Aynı zamanda Erciyes Üniversitesi durağına da sahip olan tramvay hattı sayesinde çok kısa sürede ve kolaylıkla yurttan Erciyes Üniversitesi'ne ulaşım sağlanabilir.

Ulaşım haritasından detaylı olarak incelenebileceği üzere "Yurtlar Bölgesi" tramvay durağından hareketle Kayseri şehir merkezi ile Kayseri doğu ve batı terminallerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Ulaşım kolaylığı, konfor ve genel olarak bulunduğu konum itibariyle ideal KYK yurtlarından sayılabilecek olan Şule Yüksel Kız Öğrenci Yurt Müdürlüğü'nün telefon, faks ve adres bilgilerine yukarıda yer alan iletişim sekmesinden ulaşabilirsiniz. Yine yukarıda yer almakta olan harita bölümünden yurdun tam konumu ile birlikte yurt hakkında yapılmış olan Google yorumlarını da inceleme fırsatınız bulunmaktadır.

Kayseri KYK yurtlarının tümünü ya da diğer Kayseri Kız KYK yurtlarını sitemiz üzerinden incelemeye devam edebilirsiniz.

Pandemi koşulları ile birlikte bazı yurtların özellikle oda koşullarında değişiklik olabilmektedir. Bu bağlamda gözlemlediğiniz farklı durum ya da özellikleri bizlere yurt yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Adres: YENİDOĞAN MH ŞABAN YILMAZ CD NO.4 TALAS/KAYSERİ
Telefon: 0(352) 437 7336
GSM: 0(352) 503 1270
Fax: 0(352) 437 7337
Web: https://kygm.gsb.gov.tr
Yemek

Temizlik

Güvenlik

Konum


TÜM YORUMLAR (0)

HATA BİLDİR

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi