instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > KAYSERİ YURT > TALAS YURT > TALAS KIZ YURT

KYK HUNAT HATUN ÖĞRENCİ YURDU

Bu sayfa 20956 kez görüntülendi.

TÜM YORUMLAR YORUM YAP

KYK Hunat Hatun Öğrenci Yurdu, Kayseri Talas ilçesinde bulunmaktadır. Hunat Hatun Öğrenci Yurdu, Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı bir kız öğrenci yurdudur. Yurt, yeni nesil KYK yurtlarından olup bir çok KYK yurduna göre fazlaca olanaklara sahiptir. Bununla birlikte kampüs havasında olan KYK yurtlarındadn olmayıp, küçük bir baheçeyle hizmet vermektedir.

Hunat Hatun KYK Yurdu'na başvurular diğer tüm KYK yurtlarında olduğu gibi her sene belli tarih aralıklarında yapılmakta olup, bu başvuru sonucunda asil ya da yedek olarak sıra oluşmaktadır. Başvurular sırasında KYK yurtları için öncelikli öğrenciler olabilmekte olup, bu şartları sağlayan öğrenciler kayıt durumları için daha avantajlı durumda olabilmektedir. Yine diğer KYK yurtlarında olduğu gibi Hunat Hatun KYK Yurdu'nda da tüm öğrencilere beslenme yardımı adı altında Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yardım yapılmakta olup, öğrenciler bu yardımları yurt yemekhane ve kantininde kullanabilmektedir. Bazı KYK yemekhanelerinde yemeklerden şikayetçi olan öğrenciler beslenme yardımlarını su vb. ihtiyaçları için kullanmayı tercih edebilmektedir.

KYK Hunat Hatun Öğrenci Yurdu Odaları kaç kişilik?

KYK Hunat Hatun Öğrenci Yurdu Odaları çoğunlukla 4 kişiliktir. Odalarda bazalı yataklar yer almaktadır. KYK Hunat Hatun Öğrenci Yurdu genel olarak şu özelliklere sahiptir;
Odalarda mini buzdolabı,
Bazalı yataklar,
Odalarda kişiye özel çalışma masası,
Gardrop,
Kantin,
Yemekhane,
Kuaför,
Mescid,
Çamaşırhane.

KYK Hunat Hatun Öğrenci Yurdu Telefon ve Adres

Hunat Hatun KYK Yurdu Adres: A BLOK MEVLANA MAHALLESİ METEHAN SOKAK NO:40 TALAS, B BLOK YENİDOĞAN MAHALLESİ YAPRAK CADDESİ NO:8 TALAS, Hunat Hatun KYK Yurdu Telefon: 0(352) 502 3269,Hunat Hatun KYK Yurdu Fax: 0(352) 502 3271 Erciyes Üniversitesi 'ne yürüme mesafesinde sayılablecek bir konumda bulunmaktadır. Yurt çevresinde otubüs durakları mevcut bulunmaktadır ve bu sayede kolaylıkla şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Özellikle şehir dışından gelecek olan öğrenciler yurda ulaşım konusunda zorluk yaşamamaktadır. Kayseri ulaşım rehberini detaylı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

Yurt çevresi öğrenci imkanları bakımından iyi durumdadır. Yurt etrafında öğrencilere hitap eden kafe ve restronlar mevcut bulunmaktadır. Bazı yurtlarda konaklamakta olan öğrenciler KYK yurdunun bulunduğu çevre itibariyle yoksunluk yaşarken, Hunat Öğrenci Yurdu çevresinde böyle bir durum yaşanmamaktadır.

KYK Kayseri Yurtları ya da KYK Kayseri Kız Yurtları için sitemizden inceleme yaparak tüm KYK yurtlarını karşılaştırabilirsiniz.

Pandemi ile birlikte bazı yurtların özellikle oda koşullarında değişiklik olabilmektedir. Bu bağlamda gözlemlediğiniz farklı durum ya da özellikleri bizlere yurt yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Adres: A BLOK MEVLANA MAHALLESİ METEHAN SOKAK NO:40 TALAS KAYSERİ B BLOK YENİDOĞAN MAHALLESİ YAPRAK CADDESİ NO:8 TALAS/KAYSERİ
Telefon: 0(352) 502 3269
GSM: 0(352) 503 1223
Fax: 0(352) 502 3271
Web: https://kygm.gsb.gov.tr
Yemek

Temizlik

Güvenlik

Konum


TÜM YORUMLAR (1)

Avatar Aysel
15 temmuz yerleşkesine çok yakın olup ,Talas içerisinde ulaşimin kolay olduğu bir bolgede yer almaktadir .ayni zmanda kampüse giden kestirme yola da yakindir ..talas icerisinde ulasim acisindan tercih edilebilir bir yurt

HATA BİLDİR

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi