instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > İZMİR YURT > BUCA YURT > BUCA KIZ YURT

KYK HOCA AHMET YESEVİ YURDU

Bu sayfa 4863 kez görüntülendi.

TÜM YORUMLAR YORUM YAP

Buca Ahmet Yesevi Yurdu

Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe kampüsüne yürüme mesafesinde bulunan bir kyk yurdu olan Hoca Ahmet Yesevi Yurdu Buca ilçesinde yer almaktadır. Yurt ile ilgili adres ve telefon bilgilerine yukarıda yer alan iletişim sekmesinden ulaşabilirsiniz. Buca Ahmet Yesevi KYK Yurdu hakkında "Google Haritalar" üzerinde oldukça fazla sayıda yorum bulunmaktadır. Yurt ile ilgili özelliklere geçmeden önce Buca Ahmet Yesevi Yurdu'na yol tarifi ve yorumlar gibi özelliklere yukarıdaki haritalar kısmından ulaşabilirsiniz.

Yurt Özellikleri

Buca Hoca Ahmet Yesevi Kız Yurdu, yeni yapılan KYK yurtlarından olmayıp bu bakımından bina özellikleri eski yurtların genel özelliklerini taşımaktadır;

Yurtta asansör bulunmamaktadır.
KYK yurtlarının tümünde olduğu gibi bu yurtta da öğrencilere beslenme yardımı adı altında yemek fişleri dağıtılmaktadır ve öğrenciler karşılıksız verilen bu fişlerle yurt yemekhanesinde alışveriş yapabilmektedir.
Yurt banyo ve tuvaletleri odalarda olmayıp katlarda ortak kullanımda yer almaktadır.
Yurt odaları çoğunlukla 4 kişiliktir.
Yataklar ranza şeklinde yer almaktadır.
Yurt odalarında mini buzdolabı bulunmaktadır.
İnternet hızı değişkenlik göstersede yurtta bulunmaktadır.
Çamaşırhane ve çamaşır kurutma hizmeti yurtta mevcut durumdadır.
Yurtta birçok KYK yurdunda olduğu gibi kurslar bulunmaktadır.
Etüt salonlarının yanı sıra yurt odalarında çalışma masası da mevcut durumdadır.

Yurt Ulaşım Bilgileri

Hoca Ahmet Yesevi KYK Yurdu, Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe kampüsüne oldukça yakın konumdadır. Özellikle Hukuk Fakültesi yurda yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Kampüs oldukça geniş olduğu için her fakülteye olan uzaklığı aynı durumda değildir. Yukarıda yer alan haritalar bölümünden yurdun fakültelere olan uzaklıklarına göz atabilirsiniz.

Yurt çevresinde ŞOK, A101 ve BİM mağazaları ile farklı kargo şubeleri, seyehat şirketlerinin acenteleri bulunmaktadır. Yurt bu bakımdan oldukça avantajlı bir durumdadır.

Yurt civarında toplu taşıma duraklarının bulunması sebebiyle şehir içindeki herhangi bir noktaya kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. İzmir ulaşım bilgilerini buradan inceleyebilirsiniz.

Özellikle pandemi dönemi ile birlikte bazı yurt koşullarında değişiklikler olabilmektedir. Bu bakımından belirttiğimiz özelliklerde bir değişiklik mevcut ise ya da farklı bir özellik belirtmek isterseniz lütfen yorum bölümüne yazınız.

Buca Özel ve KYK Kız Yurtları ya da Buca öğrenci yurtlarının tümünü sitemiz üzerinden incelemeye devam edebilirsiniz. Tüm ilçelerde yer alan İzmir Özel ve KYK Kız Yurtları sitemizde görsel ve iletişim özellikleri ile yer almaktadır.

Adres: HOCA AHMET YESEVİ CAD. NO:185 P.K 35160 KURUÇEŞME
Telefon: 0(232) 442 1300
GSM: 0(232) 453 1667
Fax: 0(232) 453 0766
Web: https://kygm.gsb.gov.tr
Yemek

Temizlik

Güvenlik

Konum


TÜM YORUMLAR (0)

HATA BİLDİR

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi