instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > İSTANBUL YURT > FATİH YURT > FATİH KIZ YURT

ÖZEL SEVİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Bu sayfa 3656 kez görüntülendi.

TÜM YORUMLAR YORUM YAP

İstanbul'da öğrencilik denilince ilk akla gelen ilçe olmalı Fatih. Tarihi yarımada üzerinde bulunan Fatih ilçesi, İstanbul Üniversitesi gibi geçmişi yüzyıllara dayanan bir üniversitenin yanı sıra yeni açılan birçok üniversiteye de ev sahipliği yapmaktadır.

Güzel bir üniversiteyi kazanınca bir öğrencinin ya da velinin aklına gelen ilk soru herkes için hemen hemen aynıdır. Peki, üniversite tamam da nerede kalacağım? İstanbul gibi, ulaşımdaki çilenin dillere destan olduğu bir yerde üniversiteye yakın bir yurt nasıl bulacağım?

Bu noktada kız öğrencilere yönelik ideal bir çözüm ortaya çıkıyor. Birçok üniversiteye yakınlığı ile İstanbul kız yurtları arasında ön plana çıkan Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu.

ÖZEL SEVİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU ÖZELLİKLERİ

İstanbul Fatih özel kız yurtları arasında yer alan Sevim Kız Öğrenci Yurdu, Fatih ilçesi Şehremini semtinde bulunmaktadır. Yurt, 148 kişilik kapasiteye sahiptir ve farklı oda seçenekleri mevcuttur. Sakinliği tercih edenler için tek kişilik oda seçenekleri mevcut iken bunun yanı sıra 2, 3, 4, 5 ve 6 kişiliğe kadar odalar da Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu bünyesinde bulunmaktadır. Belki de üniversiteden bir arkadaşınız ile aynı zamanda oda arkadaşlığı da yapmak istersiniz, neden olmasın?

Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu odalarında çalışma masaları mevcuttur. Ayrıca artık olmazsa olmaz olan internet hizmeti ile de ödev v.b. konularda arayışa ya da kota derdine girmenize gerek kalmayacak. 7 / 24 fiber ve sınırsız internet hizmeti de yurt bünyesinde sağlanmaktadır. Bazı öğrenciler ders çalışmaya hemen motive olamaz ve ortam değiştirmek ister. Siz de oda rahatlığında derse motive olamıyorsanız, sizler için ayrıca etüt salonu ve kütüphane Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu'nda yer almaktadır.

Öğrencilerin rahatlığını sağlamayı hedefleyen Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu'nda bu amaçla odalarda ortopedik yataklar ve uydu bağlantılı televizyonlar bulunmaktadır. Yurtta yer alan yatakların bazalı olması fazla eşyalarınız için artı bir durumdur. Ayrıca emanet dolapları da Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu'nda yer almaktadır.

Öğrencilik hayatında dışarıdan yemek yemenin her zaman cazip gelmeyeceği durumlar mutlaka oluşacaktır. Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu odalarında yer alan mutfak bölümü ve buzdolapları ile dışarıdan yemek yemenin ekonomik boyutunu da hafifletmiş olacaksınız.

Özel Sevim Kız Yurdu'nda çamaşır makineleri ve ütü mevcuttur ve ücretsizdir.

Sadece kriz anlarında ihtiyaç duyulan, ders çalışma anlarında yaşanabilecek olan elektrik kesintilerine karşı jeneratör yurtta mevcut bulunmaktadır. Yurt binasının çok katlı olması sebebiyle de yurtta asansör bulunmaktadır.

Güvenlik ise öğrencilerden çok velilerin ilgilendiği bir konu olabilir. Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu'nda sürekli bir görevli mevcut bulunmakta ve yurt kamera sistemi ile kontrol altında tutulmaktadır. Öğrencilerin yurda geç girişlerinde de velilere haber verme hizmeti mevcuttur. Ayrıca istenmeyen olası durumlar için de yangın alarmı yurtta bulunmaktadır. Deprem herkesi ürkütür. Binanın yeni olması öğrenci ve velileri ferahlatacaktır. Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu binası 2014 yılında hizmete girmiştir ve Fatih'te bulunan birçok özel yurda göre yeni durumdadır.

Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu'nda ortak alanlar her gün temizlenmektedir, odalar ise düzenli olarak her hafta temizlenmektedir. Yurtta 7 / 24 sıcak su imkanı ve odalarda duş - wc bulunmaktadır.

Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu'nu ziyaret edecek olan veliler ve öğrenciler için otopark hizmeti öğrenci yurdunda mevcuttur.

Bir veli için uzaklarda bulunan çocuğuna acil durumlarda ulaşmak her an mümkün olmayabilir. Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu sağlık desteği yönünden Fatih özel yurtları arasında avantajlı bir konumdadır. Özel kız yurdunda revir bulunmakla birlikte, yurt, İstanbul'un köklü ve kaliteli sağlık kuruluşlarına da yürüme mesafesindedir. Herhangi bir anda yaşanabilecek sağlık sorunları için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi sadece 8 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesi ya da daha çok bilinen adıyla Çapa Tıp Fakültesi, Özel Sevim Kız Öğrenci Yurdu'na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bunların yanı sıra vakıf ve özel hastanelere de ulaşım oldukça kolaydır. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Özel Sevim Kız Öğrenci yurduna 15 dakika aralığında, özel hastanelerden Özel Çapa Hastanesi ise 8 dakika mesafededir.

Özel Sevim Kız Yurdu'nda merkezi ısınma sistemi mevcuttur ve bu sayede sert İstanbul kışlarını dert etmenize gerek kalmamaktadır. Yurt size ev sıcaklığını yaşatacaktır.

Odanızdan çıkıp bir hava almak istediğiniz anlar olacaktır mutlaka. Deniz manzaralı geniş teras ve Özel Sevim Kız Yurdu'na ait büyük bahçe size ferah bir ortamda konaklama fırsatı verecektir. Terastaki arkadaş sohbetlerinin tadı mutlaka farklı olacaktır.

Yurt odalarında kişisel elbise dolapları ve bazı odalarda da oturma grupları yer almaktadır. Ayrıca Sevim Kız Öğrenci Yurdu'nda bulunan dinlenme salonu da keyifli sohbetler yapmanıza imkan tanımaktadır.

ÖZEL SEVİM KIZ YURDU ULAŞIM VE ÇEVRE İMKANLARI

İstanbul için tramvay, metro ve metrobüs duraklarına yakın olmak büyük bir avantaj demektir. Sevim Kız Öğrenci Yurdu Çapa - Şehremini tramvay durağına çok kısa bir yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Çapa - Şehremini durağını kullanarak 4 durak sonra İstanbul Üniversitesi'ne ulaşabilirsiniz. Ayrıca aynı hatta devam ederek birkaç durak sonra tarihi Sultanahmet Meydanı ve sonrasında da Eminönü - Karaköy'e yani Haliç'e ulaşabilir, boğazı Haliç'ten izleyebilirsiniz. Aynı hattı kullanarak çok kısa sürede İstiklal Caddesi, Kabataş gibi gezi mekanlarının yoğun bulunduğu ve gençlerin uğrak noktalarına ulaşabilirsiniz.

Sevim Kız Öğrenci Yurdu metrobüs hattına da oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır ve bu sayede Bakırköy, Bahçelievler gibi lokasyonlara da ulaşabilirsiniz. İstanbul'da metrobüse yakın olmak demek bir ucu Kadıköy-Söğütlüçeşme diğer ucu Avcılar - Beylikdüzü olan hatta tek araçla ulaşım yapabilmek demektir.

Yurt, tramvay ve metrobüsün yanı sıra metro ağlarına da yakın konumdadır. Kısa bir aktarma ile ulaşabileceğiniz M2 METRO ağı ile birçok önemli lokasyona rahatlıkla ulaşabilir ve de Taksim, Şişli Mecidiyeköy, Levent gibi lokasyonlardan geçerek metro son noktalarında olan İstanbul Teknik Üniversitesi'ne varabilirsiniz.

Sevim Kız Öğrenci Yurdu'nun Marmaray gibi ulaşım anahtarına da yakın olması sebebiyle İstanbul trafiğinde çok da vakit kaybetmeden boğazın altından geçerek Üsküdar Kadıköy gibi önemli noktalara da ulaşmanız mümkün olmaktadır. Aşağıda sizlere fikir vermesi açısında bazı önemli noktalara olan uzaklıklar yer almaktadır.
• Çapa Tıp Fakültesi, 5 dakika yürüyüş mesafesinde
• Bezmialem Vakıf Üniversitesi, 10 dakika yürüyüş mesafesinde
• Biruni Üniversitesi, 15 dakika yürüyüş mesafesinde
• Avrupa MYO, 20 dakika yürüyüş mesafesinde
• Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Sağlık MYO, 18 dakika yürüyüş mesafesinde
• FSM Vakıf Üniversitesi, 10 dakika yürüyüş mesafesinde
• İstanbul Üniversitesi, 20 dakika mesafede tek vasıta
• Yıldız Teknik Üniversitesi, 30 - 35 dakika 2 vasıta
• İstinye Üniversitesi, 25 - 30 dakika tek vasıta
• Yeni Yüzyıl Üniversitesi, 25 - 30 dakika tek vasıta
• Medipol Üniversitesi Haliç Yerleşkesi, 25 - 30 dakika tek vasıta
• Ayvansaray Üniversitesi Plato MYO, 25 - 30 dakika tek vasıta
• Arel Üniversitesi Cevizlibağ Yerleşkesi, 25 dakika tek vasıta
• Kadir Has Üniversitesi, 25 - 30 dakika tek vasıta
• Eminönü Ticaret Üniversitesi, 30 dakika tek vasıta
• İSTÜ İstanbul Sağlık Teknoloji Üniversitesi, 25 - 30 dakika tek vasıta
• İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesi, 55 dakika 2 vasıta
• Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 40 dakika tek vasıta

Market, Eczane, Atm ve Bankalar
• A101, 4 dakika
• Şok market, 4 dakika
• Eczane, 6 dakika
• Ziraat Bankası Atm, 4 dakika
• Yapı Kredi Bankası, 4 dakika
• Garanti BBVA, 3 dakika
• İş Bankası Atm, 5 dakika
• HSBC, 15 dakika
• ING, 9 dakika
• Finansbank, 7 dakika
• Halkbank, 8 dakika

ÖZEL SEVİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU FİYATLARI

Yurt fiyatları oda özelliklerine göre değişebilmektedir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi için yurt yönetimi ile iletişime geçiniz.

Adres: (MERKEZ) ŞEHREMİNİ MAH. MEVLANAKAPI SOK. NO: 90 /1 FATİH/İSTANBUL
Telefon: 0(212) 586 3349
GSM: 0(552) 546 4634
Web: https://sevimkizyurdu.com/
Yemek

Temizlik

Güvenlik

Konum


TÜM YORUMLAR (0)

HATA BİLDİR

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi