instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > İSTANBUL YURT > AVCILAR YURT > AVCILAR KIZ YURT

BABAHAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Bu sayfa 2232 kez görüntülendi.

TÜM YORUMLAR YORUM YAP

Türkiye'nin dört bir yanından İstanbul'a gelen kız öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2015-2016 eğitim yılında Babahan Kız Öğrenci Yurdu Avcılar'da faaliyete başlamıştır. Binamız tamamen yurt olarak planlanıp yapıldığı için eksiksiz ve birebir resmi mevzuata uygundur. Babahan Kız Öğrenci Yurdu Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı resmi bir kurum olup, herhangi bir dernek, vakıf, cemaat ile ilişkisi bulunmamaktadır. Konum itibari ile İstanbul'da en çok tercih edilen üniversitelerin ortasında, ulaşım kolaylığı bakımından öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bölgededir. Avcılar E5 karayolu kenarında bulunan yurdumuz Cihangir metrobüs durağına 150 metre mesafededir.

Gelişim Üniversitesine 15 dakika yürüme mesafesinde aynı zamanda metrobüs ile 7 dakikadır. İstanbul Üniversitesine 5 dakika yürüme mesafesinde, Aydın Üniversitesine metrobüs ile 15 dakika, Beykent Üniversitesine metrobüs ile 15 dakika, Arel Üniversitesine metrobüs ile 15 dakika ve Esenyurt Üniversitesine minibüs ya da otobüs ile 15 dakika mesafededir.

Binamız planlanırken öğrencilerimizin ihtiyacı olan her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Yurdumuzda ortak alan olarak yemekhane, spor salonu, etüt odası, misafir salonu, kütüphane, revir odası, teras ve dinlenme alanı, çamaşır ve ütü odası, hobi mutfağı bulunmaktadır. Rahat bir yaşam alanı hazırladığımız öğrencilerimiz için 24 saat sıcak su, herhangi bir kesinti durumunda sorunsuz su ve elektrik hizmeti ve asansör hizmeti verilir. Ayrıca yurdumuz son yönetmeliğe uygun deprem ve yangın donanımına sahiptir. Yurdumuz toplam 72 yatak kapasitesine sahiptir. 9 adet 1 kişilik, 23 adet 2 kişilik, 4 adet 3 kişilik toplam 36 adet odadan oluşmaktadır. Odalarımızda son derece konforlu ortopedik yatak, özel tasarım yatak sistemimizde yeteri kadar dolap ve raf sistemleri, her öğrencinin kendine ait çalışma masası, sandalyesi ve kitaplığı, mini buzdolabı, televizyon, banyo, vestiyer, ayna, bavul alanı bulunmaktadır. Her odaya ait koridorlarda ayrı ayakkabı dolabımız vardır. Yurdumuzda kalan öğrencilerimize çamaşır yıkama – kurutma ve ütü hizmeti, haftanın 7 günü beslenme kurallarına uygun açık büfe kahvaltı, binamızın tamamında sorunsuz Wi-Fi internet sistemi, her katta sıcak ve soğuk içme suyu temin edebilecekleri su sebili hizmetlerimiz ücretsizdir. Ayrıca yurdumuzda kayıt esnasında şehit ve gazi çocuklarına %10, öğretmen çocuklarına ise %5 indirim uygulanmaktadır.

Üç kuşak öğretmen olan kurucularımız yurdumuzda kalan kız öğrencilerimize aile sıcaklığını yaşatabilmek için üst kalitede hizmet verme gayreti içerisindedir. Uygun fiyat, konfor, aile sıcaklığı ve kolay ulaşım imkanlarından faydalanmak için öğrencilerimizi yurdumuza bekleriz.

Kurum özellikleri değişkenlik gösterebilir. Lütfen kurum ile iletişime geçiniz.

İSTANBUL Kız Yurtları
İSTANBUL Erkek Yurtları

Adres: ÜNİVERSİTE MAHALLESİ DERMAN SOKAK NO:2 AVCILAR İSTANBUL
Telefon: 0(212) 422 7878
GSM: 0(534) 857 8848
Web: http://www.avcilarogrenciyurdu.com/
E-posta: esenerk@gmail.com
Yemek

Temizlik

Güvenlik

Konum


TÜM YORUMLAR (0)

HATA BİLDİR

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi