instagram twitter facebook youtube

ANA SAYFA > MERSİN YURT > ERDEMLİ YURT > ERDEMLİ KARMA YURT

ERDEMLİ KIZ KALESİ KYK ÖĞRENCİ YURDU

Bu sayfa 18720 kez görüntülendi.

TÜM YORUMLAR YORUM YAP

Mersin Erdemli KYK Yurdu Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı olarak hizmet vermekte olan otel konforunda görünen bir devlet yurdudur. Yurdun bulunduğu konum ve sahip olduğu fiziki özellikler oteller ile yarışacak düzeydedir. Yurt deniz manzaralı bir konumda yer almaktadır. Yurtta genel olarak 3 kişilik oda tipleri bulunmaktadır. Öğrenciler tarafından yarı özel devlet yurdu olarak nitelenen yurt odalarında ders çalışma alanı ve yatakların bulunduğu alanlar bir birinden ayrılmıştır. Böylelikle herhangi bir saatte ders çalışacak olan kişinin diğerleriyle bir sorun yaşamasının önüne geçilmektedir. Yurt odalarında çalışma masalarının yanı sıra tuvalet, banyo, mini buzdolabı, komidin ve elbise dolapları yer almaktadır. Yurt; wi-fi, yemekhane, konferans salonu gibi özellikler bakımından diğer kyk yurtlarına benzerdir.

Erdemli MYO öğrencilerine hizmet veren yurt, Erdemli şehir merkezinin dışında yer almaktadır. Yurttan şehir merkezine ulaşım yürüyerek yaklaşık 30 dakika civarı sürdüğü için, Mersin sıcağında şehir merkezine yürümek pek önerilecek bir durum değil. Yurt çevresinde ise market, piknik alanı gibi önemli konumlar yer almakta. Mersin Erdemli KYK Yurdu'nda kız ve erkek öğrenciler barınabilmektedir.

Mersin şehir merkezine ulaşmak isteyen öğrencilerin Erdemli-Mersin arası toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerekir. Bunun için Mersin Büyükşehir Belediyesi ulaşım haritasından faydalanarak 170 numaralı hattı kullanabilirsiniz. Ya da bu bağlantıdan Mersin-Erdemli arası çalışan özel firmalara ulaşabilirsiniz.

Mersin Erdemli KYK Yurdu Telefon: 0324 515 22 29

Mersin Erdemli KYK Yurdu Adres: AKDENİZ MAHALLESİ ERENLER SOKAK NO: 60/B ERDEMLİ/MERSİN

Mersin Erdemli KYK Yurdu Faks:0324 515 22 38

Adres: AKDENİZ MAHALLESİ ERENLER SOKAK NO: 60/A ERDEMLİ/MERSİN AKDENİZ MAHALLESİ ERENLER SOKAK NO: 60/B ERDEMLİ/MERSİN
Web: https://kygm.gsb.gov.tr
Yemek
8
Temizlik
8
Güvenlik
8
Konum
8


TÜM YORUMLAR (1)

Avatar deniz
Yemek: 8 Temizlik: 8 Güvenlik: 8 Konum: 8
erdemli kyk olarak değil de otel olarak adlandırması yerinde olabilecek bir yurt. en güzel manzaralı kyk yurdudur heralde.

HATA BİLDİR

bulutlu şehir
beyaz logo yurtfilozofu.com Blog Hakkımızda
e-posta info@yurtfilozofu.com KVKK İletişim
kulaklık 0 552 755 8393 Gizlilik Sözleşmesi S. S. S.
instagram twitter facebook youtube Kullanıcı Sözleşmesi